Ohlédnutí za Kopřivná Bike Festival 2017

Třetí ročník Kopřivná Bike Festivalu je již minulostí a jsme moc rádi, že i letos vás dojela taková spousta, a že jsme si akci společně pořádně užili. Rozšířila se možnost testování kol, přibyly závody a soutěže a díky tomu všemu si mohli všichni návštěvníci pořádně užít celý víkend v Bike Parku Kopřivná.

MH5_5779

MH5_5665

Letošní rok byly pro všechny zájemce připraveny testovací kola od značek Lapierre, Ghost, Specialized, Canyon, Commencal, Rocky Mountain, RB, Kross, Kellys a elektrokola od firmy Top kolo či Mrázek. Nechyběly ani stánky s doplňky a komponenty jako ION, FiveTen, ManoBike, X-Factor a další. Mimo testování se na místním kopci odehrávaly závody ve spoustě disciplín. Závodilo se ve sjezdu, součástí festivalu byl opět tolik oblíbený večerní Fun Night Race, nově paralelní dual slalom, soutěže na pumptracku, v manuálu nebo bunny hopu či soutěž mechaniků s Dynaplug. Zpestření rozhodně přinesl i vložený závod na elektrokolech, kdy museli závodníci vyjet po sjezdovce na horu a následně sjet po Fun trailu dolů.

MH5_5858

MH5_5805

MH5_6456

MH5_6227

Celý víkend se nesl v pohodovém duchu a přátelské atmosféře, kdy se pořád něco dělo. Komentátor Buba se snažil všechny držet v dobré náladě a nekončícími vstupy všechny informoval o aktuálním dění. Po jedné disciplíně následovala hned další, volný prostor byl hned vyplněn soutěžemi a sobotní bikový program skončil až o půl jedenácté večer, kdy do cíle dojel poslední závodník. Následně nastoupila kapela Boy, která se postarala o večerní zábavu a pro všechny do té doby ještě nezničené bikery.

MH5_6195_1

MH5_5975

MH5_6778

MH5_6796

Po slunečné a prašné sobotě se opět nad Malou Morávku přihnaly mraky, a jak už to bývá zvykem, přiletěla rychlá bouřka, která pokropila vyprahlé tratě. Naštěstí to bylo tentokrát už po odjetí všech závodů, takže jediní, kdo si užili bahenní lázně, byli natěšení testovači, kteří chtěli do poslední chvilky využít některé z přítomných testovacích střel. Po sjezdových závodech ještě proběhlo poslední vyhlášení a pomalu se začalo balit a mizet domů.

MH5_7114

MH5_5597_1

Kompletní výsledky z FUN Night Race najdete ZDE.
Na časy nejrychlejších sjezdařů můžete mrknout ZDE.
A pro úplnost ještě doplníme, že v dual slalomu byl nejrychlejší Kuba Kantor, před Jirkou Hollmannem a třetím Honzou Holíkem.
Honza Holík se nakonec stal i králem celého festivalu a zaslouženě si domů odvezl domů torfej pro King of Kopřivná, která byla určená pro nejlepšího závodníka po součtu výsledků z Kopřivná Down, Fun Night Race a Dual Slalomu.

MH5_7480

Kompletní fotogalerii od fotografa Martina Husára potom najdete na našich stránkách na Faceboku.
Teď už nezbývá nic jiného, než začít pomalu ale jistě plánovat další ročník.

MH5_5942

MH5_7399--