Kopřivná Bike Festival 2016 se nezadržitelně blíží

Rádi bychom vás pozvali na Kopřivná Bike Festival 2016, který se bude konat první červnový víkend (4.-5.6.2016) v Malé Morávce pod Pradědem..

Tímto víkendem se nejen oficiálně rozjede Bike park Kopřivná na rok 2016, ale také budete mít možnost vyzkoušet a otestovat kola od spousty světových značek, jakými jsou Lapierre, Ghost, RB, Kona, Kellys, Commencal, Norco, Salsa a těšit se můžete i na prezentaci oblečení, komponentů a dalších a dalších produktů.

Pro zájemce budou připraveny 2 testovací XC okruhy, kde bude možnost vyzkoušet XC i endurová kola a samozřejmě také budou k dispozici tratě v bike parku (jednoduchý Fun trail, zábavný Spicy freeride, či i nejnáročnější sjezdová trať).

Na kopec se můžete nechat vyvézt čtyřsedačkovou lanovkou, k dispozici bude i kotva, která vede do poloviny kopce, a kdo bude mít dostatek sil, tak si může kopec po vyznačeném trailu pěkně vyšlapat.

Pro účastníky s vlastními koly bude zajištěno i hlídání kol po dobu, kdy se budou věnovat samotnému testování.

_DSC5414

Nebude nouze ani o bohatý doprovodný program a 3 hlavní závody.

SJEZDOVÉ ZÁVODY
Pro všechny příznivce sjezdu jsme se rozhodli uspořádat závod, kde se bude bojovat nejen proti časomíře, ale také se budou závodníci snažit ukořistit netradiční trofej a bonus 5000,-Kč, který je určen pro nejrychlejšího závodníka celého festivalu.
Závodit se bude ve třech kategoriích – Muži, Ženy, Junioři. Ve všech kategoriích se budou vyhlašovat vždy 3 nejrychlejší!
Trénink bude probíhat v sobotu 4.6., samotný závod se potom odehraje v neděli 5.6., kdy dopoledne na závodníky bude čekat semifinálová jízda a odpoledne se pojede finále!

FUN NIGHT RACE
Sobotní večer se na bike parkovém Fun trailu pojede Fun Night Race, který rozhodne o nejrychlejší nočním závodníkovi. Startovat se bude ve 20:00 od horní stanice lanovky a na závodníky bude čekat trať s délkou přes 3km. Vyhlašovat budeme 2 kategorie – muži, ženy.

BIG AIR BAG BEST TRICK
Bike Park Kopřivná disponuje velkým nafukovacím Big air bagem a letos na něm opět uspořádáme velkou show o krále nejlepšího triku! Sobotní odpoledne tak bude plné neskutečných poletů a adrenalinu!

_DSC5818

DĚTSKÝ KOUTEK
Nezapomínáme ani na naše nejmenší. Během celého víkendu bude pro děti připravený dětský bikový koutek, kde bude ve vybraných časech možnost svěřit své ratolesti pod dohled zkušených bikerů/instruktorů, kteří se jim budou na vymezené dráze věnovat.

Těšit se můžete také na sobotní večerní koncert a Jägermeister party. Prostě vás čeká víkend plný zábavy a kol!

Více informací najdete na FACEBOOK stránce, dále na stránkách areálu Kopřivná www.koprivna.cz a co nevidět i na nově vznikajících stránkách celého festivalu.

Už nyní si však tento termín rezervujte v kalendáři a doufáme, že se na Kopřivné potkáme.