Kopřivná Bike Festival 2016 je za námi!

První červnový víkend byl ve znamení Kopřivná Bike Festivalu v Malé Morávce pod Pradědem, v bike parku Kopřivná! Víkend plný bikování, testování kol, závodění, soutěžení, večerní party a prostě pohody s kolem na horách. Během celého víkendu se na Kopřivné sešlo neskutečné množství bikerů, kteří si chtěli pořádně zajezdit, a vyzkoušet celý bike park.

DSC_7359
A co na všechny účastníky mimo klasického ježdění čekalo? V expu bylo připraveno téměř 100 testovacích kol od značek Lappierre, Ghost, Kellys, Kona, Commencal, Salsa, nechybělo ani Norco se svými vystavenými kousky. Mimo kola byla možnost vyzkoušet i helmy, brýle a rukavice Fox. Prezentovali se tu i další značky jako je Oakley, Meatfly, Haven, ION, NanoSilver, Continental, Cratoni, Auto Heler. A nesmíme ani zapomenout ani další značky, který festival podpořili – RockStar, Šufánek, Jagermeister!

DSC_7197
Na kopci bylo pro všechny zájemce nachystáno hned několik tratí. Spicy Freeride společně s Fun trailem už jsou ověřené klasiky, které byly na pár místech lehce upravené a zase trochu vylepšené. Sjezdová dráha byla k dispozici především pro nedělní závody. Nechyběly ani 2 testovací okruhy, a kdo nechtěl čekat frontu na lanovce, mohl vyjet do půli kopce připravenou kotvou. Novinkou pro letošní rok je technická Gravity lajna, na které najdete nespočet lávek, kamenů, kořenů, je pomalejší, ale o to zábavnější. K dispozici byla pro bikery celá první polovina a během 2-3 týdnů bude kompletně hotova až úplně dolů 🙂 Nesmíme zapomenout ani na big air bag nebo nový dřevěný pump track, kde probíhala výuka techniky jízdy pod vedením Jany Horákové a Filipa Matuše. Tratí a kol na vyzkoušení bylo tedy požehnaně!

DSC_7068
Sobota probíhala v podobě pohodového ježdění a odpoledního big air bag best trick závodu, kde kluci opět nepřestávali udivovat přítomné diváky. Jakmile skončilo testování a ježdění, hned nastoupila kapela Proton, která nás provázela až do deváté hodiny večerní. O půl 10 v noci následoval Fun Night Race, kde se více jak 50 lidí vrhlo do černého lesa pouze se světly na hlavách či kolech, a snažili se co nejrychleji sjet Fun trail. Ten divácký kotel, který vznikl v cíli, byl prostě neskutečný! Za zmínku stojí ještě předstartovní „spartakiáda“, kde se Jana Horáková a Kačka Tatarkovičová chopily hromadné rozcvičky, a všechny závodníky pořádně rozhýbaly. Hned po dojezdu byla řada na kapele Critical Acclaim, kteří vše drželi při životě až do půlnoci! Díky kluci, super to bylo!

DSC_7565 DSC_7473
Neděle byla trochu volnější a ježdění tak mohlo být více. Na programu bylo opět testování, soutěže, pumptrack s dětmi, ale hlavní hřebem byl sjezdový závod. Ten byl ve finále ještě okořeněn pořádnou průtrží mračen, a tak na jezdce místo prachu čekalo pořádné blátíčko a slizké kořeny a kameny. Nakonec to ale všichni zvládli a do cíle se dostali. Nejrychlejší čas nakonec zajel Kuba Říha a v holkách Dominika Durčáková. Kompletní výsledky potom najdete ZDE. Jakmile závody skončili, počasí se opět umoudřilo a po zbytek neděle už bylo krásně a tak jsme mohli i pozitivně festival ukončit.

DSC_7756 DSC_8245-2
A co říct závěrem? Je to jednoduché! DÍKY, DÍKY, DÍKY! Prostě všem, co jste dorazili o víkendu na Kopřivná Bike Festival 2016 děkujeme. Byli jste super a doufáme, že vám tu líbilo 🙂 Díky Ski areálu Kopřivná za skvělé zázemí, lanovku, park, díky všem firmám co dorazily, sponzorům, bikerům, návštěvníkům, stavitelům tratí, lidem co pomáhali při organizaci, díky moc i Jakubovi „Bubovi“ Ouvínovi za parádní spíkrování, kapelám za pořádný večerní oživení a už vlastně ani nevíme komu všemu!

DSC_7297 DSC_7320
Už nyní pomalu přemýšlíme, jak to na příští rok posunout zase o kus dál, a jak vám připravit ještě lepší bikovej víkend! Sledujte nás na www.koprivnabikefestival.cz a na Facebooku @koprivnabikefestival.

FOTO: Martin Husár – martinhusar.cz, Facebook link

DSC_7671 DSC_7648 DSC_7006

DSC_7458 DSC_7688 DSC_7793DSC_7241 DSC_7253